DC ADRA

Chcete se stát dobrovolníkem ve znojemské nemocnici? Kontaktujte Dobrovolnické centrum ADRA  Znojmo  zde.

 

 

Rozepsane logo ADRA vertikal cb

 

ADRA je mezinárodní humanitární organizace pomáhající lidem v nouzi, která působí ve více než 130 zemích světa. Impulz na založení této organizace vznikl v Církvi adventistů sedmého dne, jako snaha následovat příkladu Ježíše Krista a pomáhat a sloužit těm, kteří jsou v tísni. I v současné době se ADRA vychází z křesťanských hodnot a svými aktivitami se snaží snižovat lidské utrpení.

Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo vzniklo v roce 2010. Dobrovolníci pomáhají v sociálních a zdravotních organizacích, na Znojemsku především osamělým seniorům, osobám zdravotně postiženým a sociálně ohroženým dětem v programu Pět P. Od prosince byli pod hlavičkou znojemské Adry vysláni první dobrovolníci do sociálních zařízení v Brně.

Náplní schůzek dobrovolníků a klientů je hraní společenských her, čtení knížek, časopisů,  rukodělné aktivity, společné procházky, ale především povídání, jež opuštěným klientům nejvíce chybí. Pro děti zapojené v programu Pět P pořádáme také výlety a různé akce. Dobrovolnická činnost přináší uspokojení i samotným dobrovolníkům, získávají nové zkušenosti, praxi, pocit potřebnosti a smysluplné využití volného času. Podmínkou vstupu do dobrovolnického programu je absolvování školení, bezúhonnost, zletilost a především dobré osobnostní předpoklady a chuť pomáhat.

Bližší informace: DC ADRA Znojmo, Dolní Česká 13, e-mail: dana.aulik@adra.cz  mobil: 607 144 090,  Facebook ADRA   www.adraznojmo.cz  

 

Všem, kteří chtějí dělat radost druhým lidem

Je mi 48 let, pracuji na obchodním oddělení v jedné strojírenské firmě a mám dvě již dospělé děti. Můj život byl naplněný prací a rodinou. Volný čas jsem trávila většinou na procházkách, nebo u televize. Když mi zavolala moje kamarádka a vedoucí dobrovolnického centra Zdeňka Severinová, zda bych chtěla chodit jako dobrovolnice do pečovatelských domů nebo do nemocnice, byla jsem v rozpacích.

V hlavě jsem měla spoustu otázek, ale v srdci sílící touhu být prospěšná. Jak mě ale ti nemocní nebo starší lidé přijmou? Budou si chtít povídat s cizím člověkem? Zvládnu pohled na nemocné, dokážu nevnímat některé nepříjemné pachy?

Všechny tyto obavy se velmi brzy rozplynuly. Za ty dva roky, co chodím na oddělení dlouhodobě nemocných, můžu jen říct „děkuji ti Bože za ty úžasné opravdové chvíle“. Čas, jako kdyby se zde skoro zastavil, život má úplně jinou hodnotu i slova i vztahy, než za zdmi nemocnice. Procházím vždy se starými časopisy jeden pokoj za druhým. Někdo jen naslouchá a třeba jen chvíli, někdo si potřebuje povídat, někdo držet za ruce. Jiný chce číst, či něco podat, dívat se do očí a usmívat. Všichni ale, potřebují člověka. Oni potřebují nás a my je! Můj život se změnil. Je bohatší o stovky úsměvů, které jsem dala a dostala, o desítky životních příběhů, které jsem slyšela a dokonce i o přátelství, která vytrvala i po odchodu z nemocnice. Věřím, že stejně tak může i Vás naplnit služba druhým lidem radostí a vděčností.

Jana, dobrovolnice DC ADRA Znojmodc (102)

Duhový den v Břežanech a výlet do Hrušovan.

dc (103)Supervize ve Znojmě.

dc (101)

Vánoční zpívání s ADROU.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Ochrana proti spamu *